Poslední píseň - Nicholas Sparks

5. february 2011 at 12:18
Ronnie odjela na prázdniny k tátovi společně se svým mladším bratrem Jonahem. Táta je před lety opustil, Ronnie s ním tři roky nepromluvila a vzdala se svého talentu - přestala hrát na klavír. Po příjezdu se s otcem ani nepřivítala, odešla na pláž kde se seznámila s Galadriel, které nikdo neřekne jinak než Blaze. Poznala i Marcuse Blazinýho kluka, který s ní prohodil flirt. Ronnie flirtování odmítla a raději odešla. Blaze si to však vysvětlila jinak a s Ronnie se dál nebavila.
Do Ronnie omylem narazil Will a celou jí polil koktejlem. Místní volleybalový krasavec se jí omluvil, choval se mile, ačkoliv Ronnie měla tu svou náladu. Doma to nebylo o nic lepší, Jonah si to se svým tátou užíval a Ronnie mu stále jeho odchod od rodiny vyčítala. Vyčítala mu i jeho hru na klavír, kterou brala jako návnadu na svou skrytou touhu na něj opět hrát. 
V noci se před domem proháněli mývalové a cosi z písku vyhrabovali ven. Ronnie zjistila, že vyhrabují želví vajíčka. Jako správná vegeteriánka a milovnice zvířat každou noc u vajíček seděla a před predátory je chránila. Zavolala do místního akvária a svůj nález nahlásila. K jejímu překvapení se na vejce přišel podívat Will. V akváriu pracoval jako dobrovolník a vejce hlídal každý večer s ní. Ronnie se mu zalíbila, Ronnie tvrdohlavě naznačovala nezájem, ve skutečnosti jí Will přitahoval jako magnet. 
V obchodě se Ronnie po dlouhé době potkala s Blaze, nepromluvila na ní ani slovo. Jen jí před odchodem s obchodu dala do kabelky cédečka a pak jí vyčetla její flirtování s Marcusem. Ronnie se jí snažila vysvětlit pravdu, ale byla zadržena za krádež. Doma tátovi vše vysvětlila. Moc jí ale nevěřil, jednou Ronnie totiž už kradla doma v New Yorku. Majitel obchodu, ačkoliv byl Stevův přítel na ronnie podal žalobu. 
Jonah s tátou pracoval na vitríně okna pro nový kostel. Ten starý shořel, jak se Steve domníval jeho vinou. Ve chvíli kdy začal kostel hořet, hrál uvnitř na klavír a udělalo se mu zle, myslil si, že schodil svíčku nebo něco takového, nic kvůli svému zhoršenému zdravotnímu stavu nepamatoval. Will ale věděl, že za to všechno může Scott - jeho volleybalový spoluhráč. Tenkrát toho moc vypil...
Ronnie s Willem návazala vztah. Will jí pozval na svatbu své sestry. Na šaty dostala od táty peníze, ty ale cestou do obchodu dala Blaze. Ronnie se stala svědkem její hádky s Marcusem. Marcus jí opustil a z Blaze se stal prakticky bezdomovec. Neměla na šaty peníze, ale získala je od Jonaha, kter si je poctivě šetřil. Dostával peníze od Ronnie kdykoliv něco provedla a mělo to zůstat tajemstvím. 
Svatba byla dokonalá. Willova rodina nepatřila mezi nejchudší, z celkové výzdoby rozlehlé zahrady kolem velkého domu se to dalo rozeznat. Marcus svatbu narušil, přišel si pro Blaze, která na svatbě dělala servírku. S Willem se pohádali a Marcus vyhrožoval, že ten požár na Scotta práskne. Will věděl co by to znamenalo. Scott by přišel o svou šanci dostat se do školního volleybalového týmu a přišel by o stipendium na univerzitě. 
Volleyballový zápas měl rozhodnout zda se Scott na univerzitu dostane. Na tom zápase byli všichni i Marcus s Blaze. Blaze se k němu vrátila, protože neměla peníze. Spolu měli tancovat, aby si nějaké vydělali. Po jejich vystoupení začali žonglovat s ohnivými koulemi. Jednu Blaze nechytila a chytlo jí tričko. Will kvůli tomu opustil zápas, aby jí dostal do nemocnice, co nejdříve. Scott se kvůli tomu, že Will odjel nedostal na univezitu, protože zápas se nedokončil. 
Malé želvičky se vylíhly, Ronnie to sledovala s Jonahem, Stevem i Willem. Když mořské vlny spolkly malé tvorečky, začal Steve kašlat, zkácel se a z pusy mu vytékala krev. Musel do nemocnice, musel s pravdou ven. Už více než rok věděl, že má rakovinu žaludku a své děti na prázdniny pozval, aby poslední chvíle byly společné. 
Z New Yorku přijela máma. Steve už mezitím dost zhubnul a už ani nechodil. Ronnie nechtěla odjet, chtěla s ním zůstat. Vyčítala si, že s ní mroky nemluvila i to, že teď o prázdninách byla více s Willem než s ním. Všechno tohle si vyčítala ještě více, když jí došlo, že ten kdo zahýbal, byla máma. To ona měla jinýho a proto se Steve odstěhoval. Také si přečetla dopisy, které jim napsal, ale nikdy nebyli doručeny. 
Na klavíru ležely noty "Pro Ronnie". Ronnie začala hrát a nedokončenou poslední píseň dopsala. Steve umřel, pohřeb proběhl v novém kostele s vytrínou, kterou Jonah s willem dokončil. Steve byl spálen, jak si přál.
Ronnie měla přijít i o Willa. Will měl odjet studovat, kvůli ní, ale zrušil matčino přání. Tak moc se milovali...

Nečekala bych, že bych někdy nějaký LoveStory přečetla do konce, ale bylo to poutavé a zajímavé počteníčko. Samozdřejmě, když se nejdříve podívate na film, tak vám to znechutí čtení - takže nejdřív rozhodně si to přečíst!

Moje hodnocení: ***

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama